GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 3513591
*
nr 351 3591
Keramik
4 del, 1800-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 mars 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/3 18:14:02
1
150 kr
6/3 20:56:27
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:19
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:13
-
6166 Fat
4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6643 Fat
Mateus, Porutgal, porslin. Diameter: 42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:31
-
6644 Fat
med hänklar, Agneta Livinj, keramik. Diameter: 35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:02
*
Keramik
nr 351 3591
Keramik
4 del, 1800-tal
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 mars 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/3 18:14:02 | 1 | 150 kr |
| 6/3 20:56:27 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:19 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:13
-
6166 Fat
4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57 -
6643 Fat
Mateus, Porutgal, porslin. Diameter: 42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:31 -
6644 Fat
med hänklar, Agneta Livinj, keramik. Diameter: 35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:02



